Snapchat Gelirlerinde Ciddi Oranda Düşüş Yaşanıyor

Tüm dünyada yayınlandığı ilk günlerden itibaren oldukça büyük bir sükse yaratan Snapchat için yolun sonu göründü gibi… Yapılan araştırmalar ve açıklamalar, en azından bu yönde: İşte bu sürecin nedenleri ve detayları.

0
352

Snapchat, bilindiği gibi bir anlık fotoğraf paylaşma uygulamasıydı ve ilk yayınlandığı günden itibaren yaklaşık üç yıl boyunca piyasayı domine etmeyi başarabilmişti. Instagram ve diğer fotoğraf paylaşım uygulamalarının önüne geçebilmesinin tek sebebi, şüphe yok ki “anlık paylaş, silinsin” özelliğiydi. Ancak, özellikle geçtiğimiz aylarda Facebook’un satın alım isteğine “ret” cevabı veren Snapchat’in son yıllardaki düşüşüne dair temel sebepler bunlar gibi görünüyor.

Baktığımızda, Facebook ekibi satın alım teklifinin reddedilmesinden hemen sonra devreye girmiş, tüm Snapchat özelliklerini Instagram ve Facebook’a, hatta WhatsApp’a bile eklemişti. Bununla beraber, kullanımı azalan Snapchat, artık herkes için alelade bir uygulama. Bakıldığında, kullanıcılarının aktiviteleri oldukça azalan Snapchat’te bu yılın büyüme oranı yalnızca %4 olarak açıklandı.

Yıllık Kâr Oranı Beklenenden Düşük Geldi

Bu oran, geçtiğimiz yıllara nazaran oldukça düşük ve sadece 7,3 milyon dolar kar ile şirketin bir yerlere gelemeyeceği aşikar.

İlerleyen günlerde neler olacağı bilinmese de, Snapchat’ın uygulama içerisinde değişiklik yapma isteği gündeme gelebilir ya da şirket hali hazırda direkt olarak iflas bayrağını çekebilir.

Sizce, vakt-i zamanında Facebook’un Snapchat’i satın alma teklifini kabul etmeyen yöneticiler, şimdilerde pişmanlık duyuyorlar mı?

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir