Teknoloji

SpaceX’e engel

Ünlü iş insanı Elon Musk’ın CEO’su olduğu SpaceX, uzay araçları üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Dünyanın en büyük uzay şirketleri arasında ilk sıralarda yer alan SpaceX, Falcon 9 ve Falcon Heavy..

SpaceX’e engel

Ünlü iş insanı Elon Musk’ın CEO’su olduğu SpaceX, uzay araçları üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Dünyanın en büyük uzay şirketleri arasında ilk sıralarda yer alan SpaceX, Falcon 9 ve Falcon Heavy roketlerine özel yeni bir tesis girişiminde bulunmuştu. Ancak görünen o ki şirket, bu konuda bazı sıkıntılar yaşayacak.

SpaceX’in Starship ve Super Heavy güçlendiricisi bu yıl içinde Teksas, Boca Chica’dan test uçuşuyla fırlatılması bekleniyor. Ancak proje yine bir engele takıldı. Federal Havacılık İdaresi, SpaceX’e verilmesi planlanan fırlatış iznini tekrar ertelediğini duyurmuştu. İzin sorunlarıyla boğuşan şirkete bir engel de ABD Ordusu Mühendisler Birliği’nden geldi.

ABD Ordusu Mühendisler Birliği, izni engelleme gerekçesi olarak istenen takip bilgilerini sağlamadaki başarısızlığı gösterdi. Ayrıca bölgede bulunan sulak alanların kullanımında alınacak önlemler hakkında da daha fazla ayrıntı istedi. Belirtilene göre SpaceX, istenen bilgileri sağlayarak izin engelini ortadan kaldırabiliyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL