Teknoloji

Spotify’dan Yeşil Oda özelliği

Dijital müzik platformu Spotify, müzik ve podcastlerden sonra ek olarak Canlı Ses Özelliğini getiriyor. Yeni gelecek özellikle ilgili çok fazla detay bulunmasa da diğer sosyal medya platformlarıyla rekabeti artıracağı şimdiden..

Spotify’dan Yeşil Oda özelliği

Dijital müzik platformu Spotify, müzik ve podcastlerden sonra ek olarak Canlı Ses Özelliğini getiriyor. Yeni gelecek özellikle ilgili çok fazla detay bulunmasa da diğer sosyal medya platformlarıyla rekabeti artıracağı şimdiden belli. YouTube, Instagram, Twitter gibi uygulamalarda canlı yayın ya da canlı sohbet odaları gibi seçenekler mevcut. Bu fonksiyonlar, platformlarda kullanıcı etkileşimini sağlıyor.

Spotify Canlı Ses Özelliği, uygulamanın konseptinden kaynaklı olarak Yeşil Oda adı altında kullanıcılara sunulacak. Şirketin yaptığı açıklamaya göre ise Canlı Ses Özelliği, popüler dijital müzik uygulamasına entegre edilerek platformdaki etkileşim artırılacak.

Yeşil Oda, şimdilik bazı iOS Beta kullanıcıları tarafından test ediliyor. Kararlı sürümün ise bu yılın ikinci yarısından önce kullanıma açılması bekleniyor. Spotify kurucusu ve CEO’su Daniel Ek, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Tıpkı her büyük platformun izleyicilerinin birbirleriyle iletişim kurmasının bir yolu olarak onlara sahip olduğu videolu hikayeler gibi, canlı sesi de benzer şekilde görüyorum. Bütün platformların buna sahip olmasını bekliyorum. “

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL