Genel

Tesla bütün Model 3’leri geri çağırdı

Tesla, yaptığı açıklamayla çoğunlukla güvenlik endişesiyle yaşanan sebeplerden, toplam 475 bin aracını geri çağırmak zorunda kaldığını açıkladı. Birçok ülkede farklı farklı modellerini geri çağırmak zorunda kalan şirket, ilk olarak bagajın..

Tesla bütün Model 3’leri geri çağırdı

Tesla, yaptığı açıklamayla çoğunlukla güvenlik endişesiyle yaşanan sebeplerden, toplam 475 bin aracını geri çağırmak zorunda kaldığını açıkladı. Birçok ülkede farklı farklı modellerini geri çağırmak zorunda kalan şirket, ilk olarak bagajın tekrar tekrar kullanılmasının arka görüş kamerası için bir koaksiyel kabloyu aşındırabileceği endişesiyle, 2017 ve 2020 arasında geliştirilen bütün Tesla Model 3’leri geri çağırdı.

2021 yılında gerçekleşen bir diğer geri çağırma ise Model S sedanlarda gerçekleşti. 2014 ve 2021 yılları arasında üretilen 119 binden fazla Model S, ön bagajdaki mandal mekanizmasının fabrikadaki üretim aşamasında yanlış hizalanması sebebiyle geri çağrıldı. Bu hatanın, aracın ön bagajının sürüş esnasında bir anda açılmasına sebep olacağından endişe ediliyordu.

Tesla cephesinden gelen açıklama, bu fabrika çıkışlı sorunların hiçbir kazaya veya yaralanmaya yol açmadığını belitti. Buna karşın 2021’den önce otopilotun ne kadar güvenli olduğuna dair ciddi eleştirileri ve şüpheleri üzerine çeken şirket, geçtiğimiz yılda bu alanda kazandığı itibarı devam ettirmek istiyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL