Genel

TikTok Live Studio

TechCrunch’ın haberine göre TikTok, kullanıcıların oyunlardan ve diğer masaüstü uygulamalarından canlı görüntüler yayınlamasına izin veren TikTok Live Studio adlı yeni bir masaüstü akış yazılımını test ediyor. Bu yazılım sayesinde izleyicilerle..

TikTok Live Studio

TechCrunch’ın haberine göre TikTok, kullanıcıların oyunlardan ve diğer masaüstü uygulamalarından canlı görüntüler yayınlamasına izin veren TikTok Live Studio adlı yeni bir masaüstü akış yazılımını test ediyor. Bu yazılım sayesinde izleyicilerle iletişim kurabilir, bilgisayarınızdan, telefonunuzdan veya bir oyun konsolundan içerik akışı gerçekleştirebilirsiniz.

TikTok, sosyal medya denildiğinde akla gelen platformlardan biri. Instagram ve Snapchat gibi rakipleri bulunan TikTok, ortaya çıkan bilgilere göre, şimdi ise TikTok Live Studio (Canlı Stüdyo) ile milyonlarca kullanıcısı bulunan Twitch’e rakip oluyor.

TikTok Live Studio, TikTok’un canlı akış stratejisi için ilginç bir değişikliğe işaret ediyor olabilir. Çünkü platform, doğrudan mobil cihaz kullanıcılarına odaklanıyordu. Ancak TikTok Live Studio ile TikTok, canlı akışın odağını oyun yayınlarını da içerecek şekilde genişletebilir. Böylece Twitch, YouTube Gaming ve Facebook Gaming gibi platformlarla rekabete girebilir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL