Teknoloji

TikTok’a şok

Dünya genelinde 3 milyar indirmeyi aşan sosyal medya platformu TikTok, kendi çalışanları tarafından dava edildi. Eski TikTok içerik moderatörleri olan Ashley Velez ve Reece Young; şirketi, uygulamalarından olumsuz etkilendikleri için..

TikTok’a şok

Dünya genelinde 3 milyar indirmeyi aşan sosyal medya platformu TikTok, kendi çalışanları tarafından dava edildi. Eski TikTok içerik moderatörleri olan Ashley Velez ve Reece Young; şirketi, uygulamalarından olumsuz etkilendikleri için dava ediyorlar.

TikTok dava içeriğinde, şirketin yoğun içeriği gözden geçirmeleri için çalışanlarını zorladığını belirtiliyor. Bu durumun sonucunda da şirketin, bozulan zihin sağlığı için çalışanlarına yeterince destek olmadığı yer alıyor. Ek olarak çalışanların, gördüklerini yasal olarak tartışmamak için “Gizlilik Anlaşması” imzalamaya zorlandığı iddiaları da mevcut.

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında yine TikTok çalışanı olan Candie Frazier, çalışma koşullarının zor olduğu ve zihinsel sağlığının bu yüzden bozulduğu gerekçesiyle şirkete dava açmıştı. Fakat ABD bağımsız haber radyosunun yaptığı açıklamada bu davanın artık ilerlemediği açıkladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL