Teknoloji

TikTok’tan eğitim programı

Dünyanın en popüler uygulaması TikTok, bugün paylaştığı bir blog yazısında kendi için bir eğitim programı yapacağını duyurdu. Yaratıcı Ajans Ortaklıkları (CAP University) adını verdiği eğitimin amacını, platformda bir sonraki seviye..

TikTok’tan eğitim programı

Dünyanın en popüler uygulaması TikTok, bugün paylaştığı bir blog yazısında kendi için bir eğitim programı yapacağını duyurdu. Yaratıcı Ajans Ortaklıkları (CAP University) adını verdiği eğitimin amacını, platformda bir sonraki seviye için içeriğe ilham vermek olduğunu açıkladı.

Çevrim içi olarak 19 Mayıs tarihinde başlayacak TikTok eğitimi, toplam beş hafta sürecek. İçerikten iş birliklerine ve hatta müzik lisanslamaya kadar eğitim verilecek etkinlik şimdilik iki koldan bir gün arayla ilerleyecek.

TikTok 101: Eğitimin 101 adlı dersinde, müşterilerin güven ve otoriteyle yönlendirmek için ajansların bilmesi gereken temel istatistik ve verilerle ilgili konular yer alacak. Ek olarak kullanıcıların neyin mümkün olduğunu hayal etmeleri için çalışma örnekleri incelenecek.

Brifing Konuşma: Sosyal medya platformu TikTok, klasik pazarlama alanlarından farklı bir pazarlama ihtiyacı duyduğu için bu konudaki stratejiler anlatılır. Derste platform için ayrı olarak ortaya konan fikirlerin nasıl olması gerektiği ve sunulacağı anlatılır.

Trendler ve Müzik Lisanslama: Bu ders, trend olan içeriklerin anatomisini inceleyecek ve nasıl geliştirileceğini açıklayacak. Ek olarak da müzik lisanslama hakkında bilgi verecek.

İçerik Oluşturucular ve İş Birlikleri: Bu derste, TikTok’un can damarı olan içerik oluşturucular ile çalışmanın temelleri öğretilecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL