Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın tutuklandı

0
98

Çiftlik Bank vurgunu davası sanığı ‘Tosuncuk’ olarak bilinen Mehmet Aydın savcılıktaki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Aydın, savcılık sorgusunda kripto para madenciliği konusundaki girişimlerini anlattı. Aydın, ayrıca Uruguay’da Ferrari’sine, eşine ait Hummer marka araca ve 7 adet villa arsasına el konulduğunu iddia etti.  Aydın’ın Türkiye’ye girişinde ise cebinde 70 (116 TL) Brezilya Reali olduğu öğrenildi.

Savcılık sorgusu tamamlanan ve sevk edildiği mahkemece tutuklanan Mehmet Aydın, ifadesinde tavuk çiftliğinde nasıl bitcoin üretimi yaptıklarını anlattı. Aydın, yurt dışında bulunduğu süre içerisinde hayatını idame ettirmek için bitcoin ve alt coinlerini dolar veya euroya çevirerek harcamalarını yaptığını söyledi.

Aydın, 7 milyon TL’ye günlük 5 milyon yumurta üretim kapasiteli şirket aldığını, kafesler ve hayvanlar için de 14 milyon TL ödeme yaptığını anlatarak, “Bu esnada Bursa’da açmış olduğum şarküteri de Çiftlik Bilgi İşlem’e bağlı olarak faaliyetine devam etti.

Ofisi taşıdıktan sonra Çiftlik Bank oyunuyla ilgili 6 kişilik çağrı merkezi kurduk. Ofisi taşımadan önce sosyal medya sorumlusuna ihtiyaç duyduğum için gazeteye ilan vermiştim” diyerek şirkete elemanlar aldığını söyledi.

“URUGUAY’DA HAYVAN FİYATLARI UCUZDU”

Eşiyle Uruguay ve Arjantin’e gittiğini söyleyen Aydın, Arjantin’de ofis tutmaya karar verdiğini belirterek, “Ancak Arjantin’de bürokrasinin uzun olması nedeniyle şirketi açamadık. Hatırladığım kadarıyla 2016 yılının 4. ayında eşimle birlikte Urugay’a gittim.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir