Toyota İçin Alexa Sesli Asistan!

Amazon Alexa sesli asistanın şimdi de Toyota otomobillerinde yer alması bekleniyor!

0
551

Sesli asistan teknolojisi ilk olarak akıllı telefonlarda yer almıştı. Hem iOS hem de Android işletim sistemine sahip cihazlarda yer alan sesli asistanlar gündelik yaşamı kolaylaştırıcı etkileriyle biliniyor.

Alexa sesli asistan ilk olarak iOS işletim sistemine sahip cihazlarda yer aldı. Daha sonra Android işletim sistemiyle entegre edilerek Android cihazlarında da kullanılabilir bir hale geldi. Şimdi de Toyota otomobillerinde kullanılacağı açıklanan Alexa sesli asistan, otomobil içerisinde alışveriş listesi düzenleme, sesli komutla müzik ya da sesli kitap dinleme vb. avantajlar sağlayacak. Bir Amazon hizmeti olan Alexa sesli asistan için Ford, Hyundai ve Volkswagen gibi dev otomotiv üreticilerinin de çalışma başlattığı öne sürülüyor.

Toyota şirket yetkililerinden Zack Hicks, sesli hizmetlerin popülerleştiği ve Alexa Amazon  ile entegrasyonuyla Toyota ve Lexus müşterilerinin hareket halindeyken bu hizmetten yararlanabileceklerine dair beyanda bulundu. Toyota ve Lexus’un Alexa ses asistanı entegrasyonu sağlanmış otomobillerini CES 2019’da tanıtacağı söyleniyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir