Genel

Turk.Net İnternet Paketleri İçin Kullanıcılar Ne Düşünüyor?

İnternet hızı ve paketleri kullanıcılar zaman farklı şekilde yorumlanabiliyor. Son dönemlerde popüler hale gelen internet sağlayıcılardan biri de Turknet, olarak karşımıza çıkmaktadır. Kotasız internet paketleri ile marka internet dünyasında hızla..

Turk.Net İnternet Paketleri İçin Kullanıcılar Ne Düşünüyor?

İnternet hızı ve paketleri kullanıcılar zaman farklı şekilde yorumlanabiliyor. Son dönemlerde popüler hale gelen internet sağlayıcılardan biri de Turknet, olarak karşımıza çıkmaktadır. Kotasız internet paketleri ile marka internet dünyasında hızla yer bulmaya başlamıştır. Gittikçe artan potansiyeli ile de kendini geliştirmeye başlamıştır. Fakat kullanıcılar bazı paketler için daha kapsamlı uygulamalar da beklemektedir.

Turknet Hız Testi Yorumları

Turknet hız testi ile bilgisayarınıza gelen internet hızının ölçümü yapılır. Evinizin ya da bulunduğunuz bölgenin alt yapısı bu konuda oldukça önemlidir. Pek çok markaya göre TurNet, alt yapı olarak bir hayli iyi durumdadır. Marka için yapılan hız testi konusunda genelde geçer not verilir. Fakat bağlantı ile ilgili bir sıkıntı yaşandığı durumlarda ortaya uzun dönemi alan sıkıntılı prosedürler çıkabilir. Hız testi bazen alınan paket hızından daha düşük de olabilir. Böyle durumlarda kurum ile iletişime geçmek gerekir.

Hız Testi Tamamlama

Turknet ya da Vodafone hız testi için en büyük problemlerden biri hız testinin tamamlanamamasıdır.

Bu durumlar;

  • Müşterilerden internet olmamasına rağmen hız testi istenebilir.
  • Müşteri yorumları ile sıkıntılar paylaşılır.
  • Çözümsüz kalınan ve kullanıcıların uzun süre mağdur oldukları durumlar da meydana gelebilir.
  • Kullanıcı tarafından markaya yapılan sorun bildirimi için genel anlamda geri dönüş sağlanmaktadır.
  • Bu adımlar ile gerekli sorunlara çözüm üretilir. Fakat bazen başvuru sayısı ne kadar çok olsa da geri dönüş oldukça az sayıda bulunur. Bu da elbette sorunların çözülmemesi anlamına gelir.

Hız Testi yapmanın Yolları

İlk olarak 35 GB gibi yüksek seviyelerde olan internet bağlantısı sonraki dönemlerde daha az seviyelere inebilir böyle durumlarda genelde kullanıcılardan hız testi istenir. Bazen hız testi için bilgisayar bulunmama gibi durumlarda oluşabilir. Böyle durumlar için hız testi mobil olarak gerçekleştirilir. Mobil olarak ayarlanan yapıda hız testi için tüm teferruatlar bulunur. Yapılan test sonrasında müşteri hizmetleri ile iletişim sağlanır. Genelde bu yöntem ile sıkıntılı durumlar ortadan kalkar. Fakat bazı durumlar için yapılan kayıt sonrasında uzun süre geri dönüş olmayabilir.

Arıza Kaydı İle Geri Dönüş

Hız testi yapılarak ya da farklı bir konu ile ilgili Turknet, arıza kaydı oluşturur. Burada amaç arızaya yönelik çalışma ve ekip ile soruna müdahale etmektir. Fakat bazı durumlarda geri dönüş yapılmaz. Hatta bazı durumlarda geri dönüş oldukça uzun süreli şekilde gerçekleşir. Bu geri dönüş için kullanıcı takibi çok önemlidir. Kullanıcılar yaşanan sıkıntıyı takipsiz bıraktıklarında sorunları hiç çözüme dahi ulaşmayabilir. 100 Mbps’lik paketler ile sağlanan internet hızı daha düşük seviyelerde olabilir. Bu durum karşısında bulunduğunuz ortamın alt yapısı da kontrol edilmelidir. Bu konu pek çok kullanıcı için sıkıntı oluşturur. Alt yapı ve internet hızının bağlantısı son derece yüksektir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL