Genel

Volvo Concept Recharge İnceleme

Elektrikli araçların geleceğine farklı bir bakış sunan Volvo Concept Recharge üstün özellikleri ile dikkati çekiyor. Otomobil tasarımı konusunda farklı bir konsept ortaya koyan Volvo gelecekteki araç modelleri için de kullanıcılarına..

Volvo Concept Recharge İnceleme

Elektrikli araçların geleceğine farklı bir bakış sunan Volvo Concept Recharge üstün özellikleri ile dikkati çekiyor. Otomobil tasarımı konusunda farklı bir konsept ortaya koyan Volvo gelecekteki araç modelleri için de kullanıcılarına ufak bir ön bilgi sunmuş oluyor. İskandinav tasarımını yine en iyi şekilde taşıyan Concept Recharge kullanıcıya ‘daha az ama daha iyi’ mottosu ile sunuluyor.

Araç tasarımcıları içten yanmalı motorların tüm karmaşasını ortadan kaldırarak aerodinamik verimliliği artırmaya yönelik bir tasarım ortaya çıkarmışlardır. Bununla birlikte iç mekân konforunu artırabilmek için de otomobilin orantılarında ciddi değişimler yapılmıştır. Sürdürülebilir aile yaşamına son derece profesyonel çözümler sunan bir araç modelidir.

Volvo Concept Recharge Tasarım

Volvo yeni modelini tasarlarken iç mekânın ferah olmasına özen göstermiş. Bu nedenle de araçların tekerlekleri araçların köşe kısımlarına doğru çekilmiş ve aks mesafelerinin uzak tutulması sağlanmıştır. Bu da aracın iç kısmında ferah bir alan ortaya çıkarılmasına olanak yaratmıştır. İç mekânda bulunan 15 inç’lik bir multimedya ekranı bulunuyor. Bunun yanında da kol dayama bölmesi konforu artıran tasarım özellikleri arasındadır.

Dış tasarımında daha çok açık tonların tercih edildiği araçlarda Volvo ızgara aparatları motoru soğutmaya gerek duyulmadığından değiştirilmiştir. Bunun yerine ise hâlihazırda ki modellerde kullanılan ‘Thor’s Hammer’ adı verilen far modellerinin yeni versiyonlarından yararlanılıyor. Araçların iç kısımları tamamen düz bir alan olarak tasarlanmıştır. Bunların yanında iç mekânda doğal malzemelerin kullanılması da dikkati çeken özellikleri arasında bulunuyor.

Volvo Concept Teknik Özellikler

1000 km sürüş menziline sahip olan araçlar %100 elektrikli araç sınıfında yer alıyor. Kapılarının 90 derece açılabiliyor olması işlevsel özelliklerinden biridir. Bu da araçlara kolayca girip çıkma imkânı sunuyor.

Araçlar uzunluk ve genişlik ile aks mesafesi bakımından XC40 modelleri ile yakın bir benzerliğe sahiptir. 413 litre bagaj hacmine sahip olan aracın aynı zamanda kaput altında 31 litrelik ekstra kullanım alanı mevcuttur. 402 beygir gücünde olan araç 660 Nm tork değeri ile son derece dikkati çekiyor. Bu özelliklerine dayanarak hız miktarını 0’dan 100’e çıkarması 4.9 saniyede artırabiliyor. Maksimum seviyede 180km/s hıza çıkabilme kapasitesine sahiptir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL