Teknoloji

WhatsApp, bir Telegram özelliğine daha kavuşuyor

WhatsApp ile Telegram arasındaki rekabet artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Telegram’ın kullanıcılara sunduğu yeni özelliklerden sonra, WhatsApp’ın grup anket özelliği sızdırıldı. WhatsApp, yaşanan gizlilik sözleşmesi skandalı nedeniyle yaşadığı zorlu süreci..

WhatsApp, bir Telegram özelliğine daha kavuşuyor

WhatsApp ile Telegram arasındaki rekabet artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Telegram’ın kullanıcılara sunduğu yeni özelliklerden sonra, WhatsApp’ın grup anket özelliği sızdırıldı.

WhatsApp, yaşanan gizlilik sözleşmesi skandalı nedeniyle yaşadığı zorlu süreci atlatmayı başardı. Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması ünvanını elinden bırakmayan WhatsApp, yeni özellikleri ile karşımıza çıkıyor.

Meta, Telegram’da aktif olarak kullanılan grup anket özelliğinin testlerine başladı. 22.9.0.70 günellemesiyle birlikte tekrar gündeme gelen özelliğin ekran görüntüsü sızdırıldı.

Kullanıcılar, grup içi anket oluşturmak istediklerinde en fazla 5 seçenek sunabilecek. Ankete katılmak isteyen kişiler, istedikleri seçeneği işaretledikten sonra oy ver butonuna basarak işlemi tamamlayacak.

Grup anketleri özelliğinin uçtan uça şifrelemeye dahil olacak. Bu sayede, anket içeriğini WhatsApp yetkililerinin bile göremeyeceği belirtiliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL