WhatsApp’tan Yeni Özellik: Spam Mesajlar Engellenecek!

Whatsapp, spam mesajları engellemek için geliştirdiği bir özelliği test ediyor.

0
577

Whatsapp, dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlama uygulaması olarak öne çıkıyor. Son dönemde uygulama içerisinde sağlanan değişikliklerle daha güvenlikli uygulama olduğunu söylemek mümkün.

Teknoloji medyasında duyurulan yeni bilgiye göre Whatsapp, spam mesajları engellemek için harekete geçti. Whatsappen ve WABetaInfo blogları tarafından verilen bilgilere göre Whatsapp tarafından uygulanacak ilk değişiklik spam mesajları engelleme odaklı olacak. Son dönemde Whatsapp üzerinde bir yaygınlık kazanan spam mesajlar, provokasyon amaçlı iletilerin kısa sürede yaygınlaşmasına zemin sağlıyordu. Bu durum birçok Whatsapp kullanıcısı tarafından dile getirilirken herhangi bir çözüm bulmak mümkün görünmüyordu. Şu an test aşamasında olan özellik sayesinde 25’ten daha fazla kişiye gönderilen mesajlar spam olarak işaretlenecek. Bu sayede mesajların otomatik olarak engellenmesi planlanıyor.

Spam mesajlarıyla ilgili Whatsapp kullanıcılarının bilgilendirileceği, gelen mesajın spam olması halinde kullanıcıların isteğine göre görüntülenebileceği söyleniyor. Henüz son derece kısıtlı bir kullanıcı üzerinde uygulanan bu özelliğin yakın zamanda Whatsapp tarafından sağlanacak olan bir güncellemeyle birlikte iOS ve Android tabanlı cihazlarda kullanılabileceği belirtiliyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir