Genel

Xiaomi, Apple’ı koltuğundan etti

Canalys adlı strateji ve analiz firmasının yeni raporuna göre Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, ikinci çeyrekte yüzde 17’lik pazar payına ulaşarak Apple’ı geçti. Şirket, bu pazar payıyla Samsung’un ardından dünyanın..

Xiaomi, Apple’ı koltuğundan etti

Canalys adlı strateji ve analiz firmasının yeni raporuna göre Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, ikinci çeyrekte yüzde 17’lik pazar payına ulaşarak Apple’ı geçti. Şirket, bu pazar payıyla Samsung’un ardından dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi oldu.

Rapora göre, bu yılın ikinci çeyreğinde Xiaomi’nin küresel akıllı telefon sevkiyatlarındaki payı yüzde 17’ye ulaştı. Şirket, bu oranla ünlü akıllı telefon üreticisi Apple’ı geride bırakarak Samsung’un ardından en büyük akıllı telefon üreticileri sıralamasında ikincilik koltuğuna yerleşti.

Güney Koreli şirket Samsung, bu pazarda yüzde 19’luk payla zirvedeki yerini korurken ABD merkezli Apple’ın payı ise yüzde 14’te kaldı.

2021’DE BÜYÜK ARTIŞ

Raporda Xiaomi’nin bu yıl sevkiyatlarını Latin Amerika’da yüzde 300, Afrika’da yüzde 150, Batı Avrupa’da yüzde 50 artırdığı belirtildi.

Çinli akıllı telefon üreticisi, yıllık akıllı telefon sevkiyatında Samsung’un yüzde 15 ve Apple’ın yüzde 1’lik büyümesine karşılık, yüzde 83 büyüme kaydetti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL