Teknoloji

Xiaomi kullanıcıları müjde

Xiaomi‘nin Android tabanlı akıllı telefon arayüzü MIUI 13, kısa süre önce çıktı. Hemen ardından yoğu bir güncelleme programı başlatan şirket, amiral gemisinden tutun giriş seviyesi modellere kadar pek çok cihaz..

Xiaomi kullanıcıları müjde

Xiaomi‘nin Android tabanlı akıllı telefon arayüzü MIUI 13, kısa süre önce çıktı. Hemen ardından yoğu bir güncelleme programı başlatan şirket, amiral gemisinden tutun giriş seviyesi modellere kadar pek çok cihaz için bu yeni sürümü kullanıma sundu.

Bildiğiniz üzere pandemi, Xiaomi‘nin elini oldukça zorladı. Aksamalar ve gecikmeler nedeniyle yılan hikayesine dönen MIUI 13, oldukça geç yayınlandı ve bazı kullanıcılarda hayal kırıklığı yarattı. Ancak MIUI 13.5 ile her şey değişiyor. Şirketin özellikle kullanıcı deneyimine odaklanması bekleniyor. Aynı zamanda bu özelliklerin bir kısmı MIUI 13‘e de gelecek. İşte yenilikler.

Henüz yeni sürüm ile ilgili elimizde çok fazla bilgi yok. Ancak, MIUI 13.5 ile arayüzün tek elle kullanım için yeniden tasarlanacağı ortaya çıkan bilgiler arasında. Pencerelerin konumunu değiştirmeyi planlayan şirket, böylelikle ekranın üst kısmına dokunmak zorunda kalmadan sistem pencerelerini rahatlıkla kontrol etmenize izin verecek.

Yeni MIUI güncellemesi ile hayatımıza giren en ilgi çekici özellik kuşkusuz modem modu olacak. Xiaomi kullanıcıları sahip oldukları USB-C‘den Ethernet kablosuna dönüştüren adaptör ile telefonlarına kablolu internet bağlayabilecek. Aynı zamanda modem modu sayesinde bu interneti başka cihazlarla paylaşabilecek.

Android 12 tabanlı olması beklenen MIUI 13.5, hali hazırda 13’e sahip olan tüm telefonlar için yayınlanacak. Aynı zamanda bazı modeller 13‘ü atlayarak direkt bu sürüme güncellenecek. Yine de bazı cihazların sistem gereksinimleri nedeniyle programın dışında bırakılması oldukça yüksek bir ihtimal.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL