Teknoloji

Xiaomi’den heyecanlandıran gelişme

Geçtiğimiz yılın aralık ayında kullanıcıların beğenisine sunulan Xiaomi 12 serisi, kullanıcılardan olumlu geri dönüşler almayı başardı. Xiaomi 12X, Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Pro modellerini bünyesinde barındıran seri, çok yakında..

Xiaomi’den heyecanlandıran gelişme

Geçtiğimiz yılın aralık ayında kullanıcıların beğenisine sunulan Xiaomi 12 serisi, kullanıcılardan olumlu geri dönüşler almayı başardı. Xiaomi 12X, Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Pro modellerini bünyesinde barındıran seri, çok yakında Ultra modelinin de tanıtılması ile daha da genişleyecek. Ancak kısa bir süre önce ortaya çıkan bilgilere göre seriye eklenecek tek model Ultra ile sınırlı olmayacak.

Akıllı telefon sektöründe sızıntıları ile ön plana çıkan Digital Chat Station, Çinli mikroblog sitesi Weibo üzerinden 2206122SC model numaralı bir cihazın sertifika sürecinden geçtiğini duyurdu. SM8475 kod adlı Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 Plus ya da 8 Gen 2 olarak adlandırılması beklenen işlemciden güç alan cihaz, teknik özellik tarafında serinin en güçlü modeli ünvanını alacak.

Bilindiği üzere Qualcomm’un halihazırda en güçlü işlemcisi konumunda bulunan Snapdragon 8 Gen 1, 4 nm mimari ile üretildi ve bir adet 3.0 GHz ARM Cortex-X2, üç adet 2.5 GHz ARM Cortex-A710 ve dört 1.8 GHz ARM Cortex-A510 çekirdeklerine ek olarak Adreno 730 grafik birimine ev sahipliği yapıyor. Söz konusu yonga setinin serinin standart ve Pro modellerinde de kullanıldığını belirtelim.

Xiaomi 12 Ultra ise mart ayında kullanıcıların beğenisine sunulacak Redmi K50’nin hemen ardından çıkış yapacak. Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden güç alan akıllı telefonun tanıtım tarihi net olarak bilinmese de, nisan veya mayıs aylarında kullanıcıların karşısına çıkabilir.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL