Teknoloji

ZTE Nubia Z40 Pro

Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 1 etkinliğinde hangi modellerin yeni işlemci ile geleceğini duyurmuştu. Listede yer alan ZTE Nubia Z40 Pro modelinin Geekbench skoru sızdırıldı. Bazı teknik özellikleri sızdırılan model, Geekbench..

ZTE Nubia Z40 Pro

Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 1 etkinliğinde hangi modellerin yeni işlemci ile geleceğini duyurmuştu. Listede yer alan ZTE Nubia Z40 Pro modelinin Geekbench skoru sızdırıldı.

Bazı teknik özellikleri sızdırılan model, Geekbench 5 uygulamasında 1.228 tek çekirdek skoru elde etti. Nubia Z40 Pro, çoklu çekirdek testinde ise 3.379 puan almayı başardı.

Yeni model, gücünü Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alacak. 4nm teknolojisi ile üretilen işlemcide yüksek performans çekirdeği olarak 1 adet 3GHz Cortex X2 ve 3 adet 2.5GHz Cortex A710 çekirdeği mevcut. Verimlilik çekirdeği olarak bilinen ve düşük güç tüketimine sahip olan Cortex A510 çekirdeği ise ise 1.8GHz hızında çalışıyor. Şirket, grafikarabirimi olarak Adreno 730’u tercih etti.

ZTE, Nubia Z30 Pro modelinde 8 GB, 12 GB ve 16 GB olmak üzere 3 farklı RAM seçeneği sundu. Şirketin yeni cihazında sadece 12 GB ve 16 GB RAM seçenekleriyle kullanıcının karşısına çıkacağı iddia ediliyor. Sızdırılan Geekbench skorunun 16 GB versiyonuna ait olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Şirket, bir önceki modelde kullanıcıların karşısına dörtlü kamera dizilimiyle çıktı. Yeni modelde de dörtlü kamera dizilimi kullanılacağı tahmin ediliyor. Nubia Z40 Pro modelinin 8K 30FPS video çekebileceği iddia ediliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL